ogranicznik-poboru-mocy-16a-om-631-f&f
ogranicznik-poboru-mocy-16a-om-631-f&f-

Ogranicznik poboru mocy 16A OM-631 F&F

Ogranicznik 16A OM-631
Ocena Nie ma jeszcze oceny
Cena
Cena sprzedaży brutto: 91,51 zł
Cena sprzedaży netto: 74,40 zł

Szczegóły produktu

Ograniczniki poboru mocy Bezpośredniego podłączenia

OM-631

Moc zadziałania 200-1000VA.

Przeznaczenie
Ogranicznik poboru mocy służy do automatycznego odłączenia zasilania obwodu instalacji elektrycznej w przypadku przekroczenia ustalonej wartości mocy pobieranej przez odbiorniki w tym obwodzie.

Działanie
Ogranicznik mocy pozwala na zasilanie obwodu gdy łączna moc odbiorników w kontrolowanym obwodzie jest niższa od ustalonej na skali ogranicznika. Przekroczenie ustalonego progu poboru mocy w obwodzie kontrolowanym powoduje odłączenie zasilania tego obwodu. Zasilanie zostanie wznowione automatycznie po ustawionym czasie. Jeżeli wartość pobieranej mocy nadal będzie większa od ustawionej nastąpi ponowne odłączenie zasilania obwodu. Ogranicznik posiada układ opóźniający jego zadziałanie (1,5÷2sek), co zapobiega wyłączeniu zasilania w przypadku chwilowych przekroczeń ustalonej mocy.

Uwaga!
Ogranicznika mocy nie należy stosować w układach z elektronicznym zapłonem (świetlówki energooszczędne), zasilaczami impulsowymi i innymi urządzeniami generującymi wyższe harmoniczne od 3 wzwyż. 

Dane techniczne

zasilanie

230V AC

prąd obciążenia 

<16A

próg zadziałania - regulowany 

200÷1000VA

histereza

2%

opóźnienie zadziałania 

1,5÷2sek

czas powrotu zasilania 

30sek

pobór mocy 

0,8W

temperatura pracy 

-25÷50°C

przyłącze 

zaciski śrubowe 2,5mm²

wymiary

2 moduły (35mm)

montaż 

na szynie 35mm

Instalacją elektryczną zasilającą odbiorniki energii elektrycznej można dodatkowo zabezpieczyć przed nadmiernym obciążeniem stosując urządzenie zwane ogranicznikiem mocy. Ogranicznik automatycznie odłącza zasilany obwód w przypadku poboru mocy o wartości przekraczającej nastawioną przez użytkownika wartość. Firma F&F jest producentem ogranicznika o symbolu OM-631 znajdującego zastosowanie w domowych instalacjach elektrycznych, obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy, przemyśle. Aparat wyposażony jest w układ opóźniający o około 2 sekundy, zapobiegający odłączaniu zasilania w przypadku krótkotrwałych przekroczeń nastawionego progu zadziałania. Urządzenie zezwala na zasilanie podłączonych odbiorników gdy ich łączna moc jest mniejsza od nastawionego progu zadziałania. W przypadku gdy OM-631 odłączy zasilanie podłączonych obwodów z powodu przekroczenia nastawionej mocy zasilanie zostanie ponownie wznowione po czasie 30 sekund. Jeżeli pobierana moc nadal przewyższa nastawiony próg ponownie zostanie odłączone zasilanie elektryczne. Skala nastaw umożliwia wybór mocy ograniczanej z zakresu od 200 do 1000VA. Ogranicznik ma szerokość 52,5mm czyli szerokość 3 modułów i mocowany jest na szynie TH-35. Produkt sprzedawany jest na sztuki.

Recenzje

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

Kategorie

Zaloguj się

Nasi Partnerzy